Що робити якщо зауксилося домашнє вино
Домашнього винороба підстерігає кілька небезпек. Одна из самых распространенных – это превращение вина в уксус, зауксивание. В случае промышленного производства беды можно избежать, добавляя консерванты. Но кто будет использовать такой «нечестный» способ, делая вино для себя и своих близких? Як не допустити зауксування, і що робити, якщо зауксилося домашнє вино?
Вино може перетворитися на оцет, якщо в процесі бродіння оцтові бактерії розмножуються надмірно активно. Трапляється ця неприємність у тому випадку, коли відбувається вільний постійний доступ кисню до продукту. Від кількох днів до кількох тижнів, залежно від температури та обсягу доступного кисню, оцтові бактерії перетворюють вино на оцет. При цьому живильним середовищем для них є алкоголь. І після відведеного терміну вміст алкоголю в напої становить не більше 0,2%. Тоді процес припиняється сам собою, все з’їдено і перероблено.
Для того, щоб вино не перетворилося на оцет, першою і єдиною умовою є недопущення потрапляння кисню до напою, який бродить. Найчастіше від цього рятує класична “гумова рукавичка” на банці. Однак вона не дає жодної гарантії.
Для гарантованого запобігання зауксування необхідно:
– робити домашнє вино в скляному посуді;
– дотримуватися температурного режиму;
– забезпечити щільне прилягання кришки до посуду, при цьому дати можливість виходити газам, що утворюються в процесі бродіння.
На жаль, не завжди можливо забезпечити умови, і процес пішов неправильно. Що робити і як врятувати домашнє вино?
Більшість виноробів сходиться на думці, що якщо процес пішов, то продукт зіпсований остаточно. Так, звісно можна змиритися, замочити в оцті шашлики та поїхати на природу заїдати горе. Однак не завжди все так сумно, можна спробувати врятувати продукт. Якщо зауксилося домашнє вино, але процес тільки почався, є шанси. Для цього вино переливають в іншу тару, звертаючи увагу на те, щоб плівка бактерій із поверхні не потрапила в новий посуд. Потім вино пастеризують – тобто нагрівають до 60-70 градусів протягом 30 хвилин. Після пастеризації додати трохи спирту.
Ще один із варіантів – перемістити вино в більш прохолодне місце. Можна спробувати на самому початку, щойно помітили проблему. Так само, якщо вміст спирту не впав зовсім, можна “перегнати” вино на спирт. Вийде щось на кшталт “коньячного спирту”. Ну і самий крайній спосіб як врятувати домашнє вино – додати в нього спирту. Спирт зупиняє процес бродіння. При цьому, щоб вино не стало кислим, можна додати звичайну соду з розрахунку 1 грам на 1 літр.
Підбиваючи підсумки, можна сказати, що варіантів дій, у разі якщо зауксилося домашнє вино, досить багато. Однак найкращий спосіб виготовлення якісного напою – не допустити ситуації, коли його потрібно буде спати. Тоді завжди отриманий продукт радуватиме своєю якістю.